Szanowni Państwo, serwis KsiegarniaDlaNauczycieli.pl obsługuje wyłącznie zamówienia realizowane przez szkoły, biblioteki szkolne i inne placówki edukacyjne o minimalnej wartości 500 zł brutto.
W wypadku zakupów finansowanych z dotacji celowej MEiN lub wyprawki szkolnej zapraszamy do serwisu www.DotacjeCelowe.pl.

Mam to na końcu języka czyli wiersze wyjaśniające związki frazeologiczne

Wróć do pełnej listy produktów

Nasza cena: 10,71 zł
Twój rabat na kolejne zakupy: 0,43 zł Zobacz, jak wykorzystać rabat?
Autor: Elżbieta Szwajkowska | Wydawca: Harmonia


Dostępność: Niska
Czas dostawy tego produktu może być wydłużony


Kategorie: Edukacja polonistyczna |
Stawka VAT: 5% | Cena netto: 10,20 zł | Kod kreskowy: 9788371345784
Oprawa: broszurowa" | Strony: 100 |


Celem zbioru wierszy jest ułatwienie zrozumienia wybranych związków frazeologicznych poprzez umieszczenie ich w przykładowym, często satyrycznym kontekście sytuacyjnym. Rymowana forma tekstów pomaga w skupieniu uwagi czytelnika, przez co sprzyja zapamiętaniu kontekstu użycia frazeologizmu i przybliża do pełniejszego zrozumienia jego znaczenia. Część związków frazeologicznych została również zilustrowana satyrycznymi rysunkami ukazującymi nieco inne ujęcie i okoliczności użycia danego frazeologizmu. Lektura zbioru rymowanek wymaga pewnej dojrzałości językowej i życiowej, dlatego jest on przeznaczony dla starszych dzieci, chociaż w indywidualnych przypadkach nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybranymi wierszykami zainteresować również młodszych czytelników.